MLM

MLM narodził się w USA w 1903r. czyli wtedy co Harley Davidson.

Historię i co ważniejsze ewolucję Marketingu Sieciowego doskonale opisał w swojej prezentacji Piotr Gotowicki, TOP LIDER Marketingu Sieciowego w Polsce.

 

 

Skąd biorą się pieniądze i czym jest dźwignia?

 

 

Przepis na SUKCES wg Napoleona Hilla – „Myśl i Bogać się”

Autorska interpretacja Piotra Gotowickiego

WSTĘP

 

MOTYWACJA

 

WIARA W SIEBIE

 

POJAZD I WIEDZA FACHOWA

 

ZASADY od 5 do 11

 

ZASADA 12 i 13

 

 

MLM zamiennie używa taki nazw jak:

  • Multi Level Marketing
  • Marketing Sieciowy
  • Marketing Wielopoziomowy
  • Marketing Rekomendacyjny
  • Marketing Społecznościowy
  • Biznes 21 wieku
  • Marketing Afiliacyjny
  • Soft Marketing
  • itd.

Zanim poznasz młodych Polaków, którzy masowo budują swoje własne Biznesy w oparciu o MLM, zobacz opis mniejszości (jeszcze do niedawana była to większość naszego społeczeństwa).

Jeśli zapoznasz się z materiałami audio i video zamieszczonymi w tym poście, zrozumiesz doskonale, że osoby, które uciekają przed MLM (na szczęście jest ich coraz mniej) powinny dla własnego dobra za MLM gonić, a uciekać przed najczęściej wyszukiwanymi przez polaków frazami w Google, czyli „praca na etacie„, „pewna praca„, „stała praca”, „praca z gwarancją zatrudnienia”, „praca w budżetówce”, „bezpieczna praca”, „etat”, „ile urlopu przy umowie o pracę na czas nieokreślony”, „przywileje pracownika na etacie”, „najlepsza firma ze stałą pracą”, itd. Uffff….. Beeeee… Ochyda!

 

Poziom wiedzy przeciętnego polaka na temat Marketingu Rekomendacyjnego (MLM) jest praktycznie zerowy, a osoby, które wiedzą coś na temat tego Biznesu, „wiedzą” nieprawdę. Powiem więcej, nawet osoby (ogromna większość osób), które przez jakiś czas współpracowały z firmą MLM, nie rozumieją jak działa ten Biznes i co najgorsze przekazują swoją niewiedzę dalej..

 

Na animacji poniżej widać typowego Polaka, który zawsze wie więcej, pomimo tego, że nigdy nie działał w MLM.

 

 

MLM – Praca naukowa dr Aliny Vogelgesang

TOP Lider MLM Piotr Gotowicki, przeprowadził wywiad z dr Aliną Vogelgesang, która to doskonale wyjaśnia czym jest MLM i czym różni się od sprzedaży bezpośredniej. W rozmowie wyjaśnione jest także czym są tak zwane piramidy finansowe, które także mylone są z działalnością firm MLM.

Multi Level Marketing w Gospodarce Rynkowej – Rektor Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości – dr Alina Vogelgesang.

 

 

MLM jest prawie zawsze mylony ze sprzedażą bezpośrednią, czyli z firmami, które dystrybuują swoje towary czy usługi poprzez handlowców (sprzedawców) wynagradzanych prowizyjnie za każdą sprzedaż. Sprzedawcy Ci zarabiają pieniądze jedynie wtedy jeśli sprzedają, czyli tylko wtedy jeśli wyjdą do ludzi i przekonają ich do zakupu.

Pewnie sam niejednokrotnie spotkałeś się ze sprzedażą bezpośrednią, na przykład widząc osoby sprzedające perfumy, płyty CD gdzieś na parkingu przy autostradzie lub centrum handlowym. Sprzedawców z tej branży możesz spotkać też otwierając od wewnątrz drzwi do swojego domu. Sprzedawane były w ten sposób encyklopedie, sprzęt kuchenny, różnego rodzaju maszyny sprzątające, pościel, garnki czy kosmetyki.

Nie ma absolutnie nic złego sprzedaży bezpośredniej, ale nie jest ona MLM-em. 

Nowoczesne firmy MLM natomiast, nastawione są głównie na budowanie społeczności, która regularnie używa danych produktów czy usług, współpracuje ze sobą i zarabia na polecaniu systemu w którym sama uczestniczy, a nie na sprzedaży bezpośredniej.

Osoba przystępująca do współpracy z firmą MLM, będzie starała się znaleźć osoby, które chcą zarabiać dodatkowe pieniądze. Nie będzie więc kupować produktów, żeby je sprzedać z zyskiem swoim znajomym, będzie ich natomiast informowała o tym, że mogą w wolnym czasie (przeznaczając około 1-2h dziennie) zarobić całkiem niezłe pieniądze na współpracy z nią w ramach MLM.

 

 

Budując strukturę MLM budujesz sobie prawdziwe aktywa

spolecznosc-marketing-sieciowy-damian-zukiewicz

Aktywa to coś co wkłada pieniądze do Twojej kieszeni nawet wtedy gdy już nie pracujesz. Za raz wykonaną pracę w Marketingu Sieciowym możesz otrzymywać zapłatę w formie przychodów pasywnych przez długie, długie lata.

Chcesz jeszcze szybciej zrozumieć co to są aktywa? Chcesz zobaczyć co to jest odroczona gratyfikacja? Chcesz poznać różnicę pomiędzy dwoma biednymi osobami, z których jedna postanowiła być bogata i wolna? Zobacz krótką kreskówkę poniżej. Najlepiej obejrzyj ją razem ze swoim dzieckiem, a możesz mieć pewność, że będzie miało łatwiejsze życie niż Ty.

Czujesz smak przychodów pasywnych?

To tak jakbyś wybudował własnymi rękami (inwestując tylko w materiały budowlane około 0,5 mln złotych gotówki) dom z 6 kawalerkami na wynajem, a następnie przekazałbyś ten dom w zarządzanie do firmy zajmującej się wynajmem nieruchomości. Ta firma, której oddałeś swoją nieruchomość w zarządzanie, będzie płaciła Ci co miesiąc np. 6,000 zł., a Ty będziesz mógł zająć się czymkolwiek innym, stale otrzymując przychody z tej nieruchomości. Wykonałeś raz dobrą prace (przez 4 lata sam, własnymi rękami zbudowałeś dom), a będziesz wynagradzany za to przez dziesiątki lat.

Nawet jeśli opuścisz naszą planetę, to Twoje dzieci będą nadal co miesiąc otrzymywały te 6,000 zł. – i to wszystko dzięki temu, że zamiast stale szukać pracy, zbudowałeś prawdziwe aktywa!

Będziesz mógł się cieszyć ze znacznie większych przychodów pasywnych, inwestując jednorazowo około 500 zł. – 5,000 zł. i przeznaczając 2-3 lata na zbudowanie społeczności w ramach MLM. Oczywiście budowaniem społeczności ludzi, którzy myślą podobnie jak Ty, nie będziesz zajmował się sam, tylko wspólnie z dziesiątkami (a następnie setkami i tysiącami) osób, które zaczęły budować społeczność wcześniej jak i z tymi, którzy przyłączyli się do systemu MLM później niż Ty.

 

 

Co jest niesamowite w Biznesie MLM?

praca-w-zespole-spolecznosc-mlm

Po pierwsze i najważniejsze, jest to, że w MLM jeden pomaga drugiemu. Nie odniesiesz sukcesu jeśli nie pomożesz innym odnieść sukcesu. To całkiem przeciwnie niż w Twojej dotychczasowej pracy czy działalności gospodarczej którą prowadzisz, w której odniesiesz sukces wtedy jak ktoś poniesie porażkę.

W moim przypadku jest to tak, że gdybym mógł zlikwidować swoją konkurencję to zarabiałbym średnio 10 razy więcej niż teraz. Nie musiałbym się martwić, że ktoś będzie kopał dołki pode mną (mam z tym problem praktycznie każdego miesiąca) lub kradł moje pomysły.

W MLM marzę o tym, żeby inni robili to co ja. To jest sposób na przychody pasywne. To jest sposób na zarabianie ogromnych pieniędzy przy minimalnym wysiłku, a w końcu już bez żadnego wysiłku (przychody pasywne).

 

 

 

Nie potrzebujesz doświadczenia ani żadnych specjalistycznych umiejętności, żeby zarabiać pieniądze w MLM

Marketing Społecznościowy, a marketing tradycyjny – Porównanie

 

Uprawiasz Marketing Społecznościowy (polecasz produkty, usługi) na co dzień – ale o tym nie wiesz

Nie pracujesz sam!

Osoby, które zaczęły współpracę wcześniej niż Ty, pracują dla Ciebie. Tak! Osoby które są „wyżej” niż Ty, pracują dla Ciebie!

Niektóre z firm Marketingu Sieciowego mają tak skonstruowane plany marketingowe (algorytmy według, których wypłacane jest wynagrodzenie), że do Twojej społeczności dodawane są osoby, które przyłączyły się z polecenia innych, nieznanych Tobie osób.

Wytłumaczę Ci to na przykładzie. Załóżmy, że Ty przyłączyłeś się do społeczności MLM 2015/11/24 i od teraz z pomocą osób bardziej doświadczonych podejmujesz działania i informujesz swoich znajomych o możliwościach jakie oferuje Twoja firma MLM. W ciągu pierwszego miesiąca do Twojej społeczności (organizacji) przyłączają się Twoi 4 znajomi. Ty ich zaprosiłeś i to jasne, że otrzymasz wynagrodzenie za to, że poinformowałeś te osoby o możliwościach zarabiania pieniędzy.

Przestajesz już szukać nowych osób do swojej społeczności, ale pomagasz swoim ludziom w tym, żeby teraz oni poinformowali swoich znajomych o możliwości zarabiania w ramach MLM. Te 4 osoby, do 2016/02/01, zaprosiły po 2 osoby do zespołu. W Twoim zespole jest już teraz 12 osób. 

Czy otrzymasz wynagrodzenie za te nowe 8 osób? Tak, otrzymasz, no bo pomogłeś swoim znajomym w poinformowaniu ich znajomych o szansie biznesowej.

Twoi czterej znajomi, których zaprosiłeś do biznesu, pomaga teraz swoim znajomym w informowaniu ich znajomych o szansie biznesowej. Do dnia 2016/03/01 te 8 osób zaprasza średnio po 2 osoby do Waszej społeczności. Przybyło Ci 16 nowych osób, i Twoja społeczność liczy już 28 osób. Popatrz! Przez ostatni miesiąc (luty 2016) nie pracowałeś przy budowaniu biznesu, ale organizacja urosła. Każda nowa osoba zakupiła produkt dla siebie, a Ty pomimo tego, że nie znasz nawet tych osób, otrzymasz prowizję od firmy MLM! Co więcej, Twoi 4 znajomi i ich 8 znajomych co miesiąc kupuje produkt dla własnej konsumpcji i Ty także otrzymujesz prowizje za ich zakupy. Raz wykonałeś pracę, a prowizje otrzymujesz w nieskończoność. Będziesz ją otrzymywał za każdym razem jak ktoś z Twojej społeczności będzie kupował produkt dla siebie.

Jeśli na prawdę przyłożysz się do budowania swojej społeczności, to w ciągu tych 2-3 lat, może liczyć ona jakieś 1,000 – 2,000 aktywnych osób. Aktywnych, czyli takich, które co miesiąc kupują produkt dla siebie (oczywiście przeznaczając na to bardzo małe pieniądze). Te osoby, chcą także budować swój biznes i zapraszają nowe osoby, czym budują także Twoją społeczność (każdy korzysta na tym).

A teraz BOMBA! Najlepsze firmy MLM opierają się o system budowy społeczności, w którym osoby, działające w firmie wcześniej niż Ty, chcąc czy nie chcąc budują także Twoją społeczność. Rozumiesz? Zakładamy, że ja buduję społeczność w ramach MLM i właśnie 2015/11/24 poinformowałem Cię o szansie biznesowej z której Ty możesz skorzystać. Ty zaczynasz tego dnia współpracę z firmą (zapisujesz się i kupujesz jakieś produkty na start). Ja jestem bardzo ambitną osobą i dalej informuję swoich znajomych o szansie biznesowej. 2015/12/02 zapraszam kilka osób do swojego domu i pokazuje im jak prosty jest to biznes. Z 10 osób, jakim pokazałem jak buduję swój biznes, 4 zdecydowały się, że też chcą budować go ze mną. Właśnie teraz wybucha ta BOMBA o której wspomniałem wcześniej. Wyobraź sobie, że te 4 osoby mogę zapisać do Twojej organizacji (społeczności, którą Ty budujesz). Nic na tym nie tracę, a Ty zyskujesz. Te 4 osoby są już w Twoim biznesie i jeśli będą one działały, to ja i Ty będziemy otrzymywali z tego tytułu dochody.

Tak samo zadziała to w przypadku, jeśli osoba która mnie zaprosiła do tego biznesu, będzie zapisywała np. 2016/01/01 kogoś do społeczności. Będzie ona mogła zapisać tą osobę do naszej społeczności, czyli pomimo tego, że ani ja, ani Ty nie znamy tej osoby, to i tak będziemy zarabiali! To jest właśnie siła nowoczesnych firm MLM.

Oczywiście to właśnie Ci pokazałem wymaga jeszcze bardziej szczegółowego opisu dostosowanego do konkretnej firmy MLM, ale tak właśnie działają najlepsze firmy Marketingu Sieciowego.

 

 

Ile zarabia się wykonując dobrą pracę w ramach MLM?

Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że poświęciłem około 5 lat na zbudowanie aktywów, które co miesiąc generują mi około 200.000 zł. (w sumie osiągnąłem już grubo ponad 11 milionów złotych przychodu z tej działalności), ale nie zrobiłem tego w nowoczesnej firmie MLM a raczej współpracując z firmami, które działają głównie jak firmy sprzedaży bezpośredniej.

W moim przypadku nie za bardzo mogę mówić o przychodach pasywnych, są może one pasywne ale tylko w jakimś stopniu. Muszę więc kontrolować minimum 1h dziennie moje aktywa, a także przeznaczać sporą część przychodów w reklamę i inne formy marketingu. Dodam, że samo zbudowanie mnie tego biznesu też pochłonęło sporo pieniędzy (między 300,000 zł. a 500,000 zł. a może i więcej) i suma ta to pieniądze jakie wydałem jeszcze przed tym jak zacząłem poważnie zarabiać.

Jesteś gotowy na taki wydatek nie mając gwarancji, że uda Ci się rozwinąć swój biznes? Pamiętaj, że ludzie biedni działają tylko wtedy jeśli mają gwarancję zapłaty (pracują przez całe życie dla kogoś otrzymując zapłatę raz w miesiącu), natomiast ludzie bogaci działają i inwestują często nie swoje pieniądze pomimo tego, że biznes jaki budują może zakończyć się totalnym niepowodzeniem.

 

Znam osobiście kilka osób, które w takim samym czasie jak ja (około 5 lat), inwestując jednak już znacznie mniej własnej gotówki (jednorazowo tylko około 1,000 – 5,000 zł.), zarabiają dziś od 40,000 zł. do 200,000 zł. – mówię tutaj o polakach działających w Polsce. Jeden z amerykanów, z którym miałem zaszczyt zamienić kila słów jakieś pół roku temu, w ramach MLM zarabia około $400,000 miesięcznie. Współpracę rozpoczął kilka lat temu i nigdy wcześniej nie zajmował się MLM.

Widzisz tą różnicę pomiędzy mną a osobami, które działają w nowoczesnych firmach MLM? Ja wydałem na start 0,5 mln złotych, a oni maksymalnie 5,000 zł. (wydali 100 razy mniej niż ja). Ja mam przychody około 80,000 zł. miesięcznie z czego czystego zysku jest czasem 40,000 zł. a czasem tylko 20,000 zł., a dochód moich znajomych jest nawet kilka razy większy. Oni nie płacą za reklamę, za lokal, nie płacą ZUS, nie płacą za pracowników, księgowość, itd. Nie muszą użerać się z urzędnikami państwowymi (to ta grupa ludzi, których tak bardzo podnieca fraza „pewna praca na etacie przez całe życie, bez grama WOLNOŚCI, bez realizacji MARZEŃ”).

 

Oczywiście znam już dziesiątki osób, które po 1-2 latach pracy, zarabiają po 5,000 – 15,000 zł. oraz takich, którzy zaczęli współpracę z firmą MLM, nie zrobili niczego i nic nie zarobili. Tych ostatnich jest najwięcej i oni najgłośniej krzyczą w internecie, po czym wpisują w pole wyszukiwania Google ich ukochane słowo „pewna praca” (mówię Ci wywal ze swojego słownika wszystkie odmiany słowa „praca na etacie” i inne z tym związane, a zastąp je frazami „własny Biznes„, „wolność„, „ja sam decyduje o swoim życiu„, „nie mam szefa i jestem wolny„, itp)

Skąd takie wielkie dochody w MLM? Osoby, które wykonują regularnie kilka prostych czynności, w końcu osiągają zarobki na bardzo dobrym poziomie. Większość jednak nie doczeka tych zarobków, bo zbyt przeceniają siebie w kwestii tego co mogą osiągnąć po pierwszym roku współpracy, a nie doceniają tego co mogliby osiągnąć przeznaczając na współpracę 2 do 5 lat. 

Zwycięzca nigdy nie rezygnuje. Ten co rezygnuje, nigdy nie wygrywa!” – Zapisz sobie to na kartce, zrób 7 kopii i powieś je w całym domu! Bez tego trudno o sukces w obojętnie jakiej dziedzinie (profesjonalny sport, biznes, dbanie o zdrowie)

 

 

 

 

Jak działają nowoczesne firmy MLM

Na krótkim video poniżej, możesz zobaczyć jak działają nowoczesne firmy MLM (System Pro-Konsumencki, Marketing Społecznościowy, Marketing Rekomendacyjny), czym różnią się od firm sprzedaży bezpośredniej i skąd biorą one pieniądze na wynagrodzenia dla współpracowników.

Boisz się otworzyć video? Myślisz, że będziesz poddany praniu mózgu? W taki sposób bardzo często mówi się o działalności firm MLM, a jest to całkowita nieprawda.

Przeciwnie, dobre firmy Marketingu Społecznościowego dadzą Ci edukację z dziedziny finansów osobistych na najwyższym poziomie. Nawet jeśli nie będziesz rozwijał swojego biznesu sieciowego, to wiedza jaką wyniesiesz ze szkoleń firmowych pomoże Tobie, Twoim dzieciom, rodzinie i znajomym, lepiej zarządzać swoimi finansami na całe życie.

 

 

 

 

MLM to najbardziej ETYCZNY sposób na zarabianie pieniędzy

Marketing sieciowy jest moim zdaniem najbardziej etyczną formą zarabiania pieniędzy, ponieważ nasze zarobki zaczynają rosnąć głównie wtedy jeśli pomożemy innym osobom (które zaprosiliśmy do współpracy) zarabiać pieniądze.  MLM nie jest biznesem sprzedaży, a raczej biznesem nauczania, edukacji finansowej i rozwoju osobistego.

Jeśli więc następnym razem, usłyszysz od swojego znajomego, że współpracuje z firmą Marketingu Rekomendacyjnego (Multi Level Marketing, Network Marketing czy Marketing Społecznościowy), to miej na uwadze to, że ten znajomy absolutnie nie będzie zainteresowany sprzedawaniem Ci czegokolwiek, a będzie Cię on chciał tylko poinformować o możliwości Biznesowej, która nie wymaga dużego wkładu finansowego, a która przy inwestycji małej ilości czasu (około 1/5 tego co przeznaczamy na pracę na etacie) oferuje Tobie na początek dochody rzędu 2,000 – 5,000 zł. miesięcznie.

Zdaję sobie sprawę z tego, że Twoja ciocia Krysia lub kolega z podwórka (oboje bez pracy lub pracujący na etacie) wiedzą więcej o MLM, ale proszę zanim przyjmiesz do swojej głowy to co od nich usłyszysz, posłuchaj co mają do powiedzenia na temat MLM ludzie, którzy swoim doświadczeniem biznesowym mogliby obdzielić połowę ludzkości.

Kogo więc radzę posłuchać? Znasz może takich panów jak Robert Kiyosaki, Bill Gates, Warren Buffett, Brig Hart, Steve Merritt czy Donald Trump? Jeśli o nich nie słyszałeś to krótko powiem, że oni znają się na zarabianiu pieniędzy (to multimiliarderzy i multimilionerzy dolarowi).

 

Różnice pomiędzy pracą na etacie, prowadzeniem małej własnej firmy, dużego biznesu oraz działalności w ramach MLM, bardzo dobrze wyjaśnił Robert Kiyosaki w książce Biznes XXI wieku.

O biznesie MLM wspomina on także w swojej pierwszej książce Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec – to najlepiej sprzedająca się książka o finansach osobistych – sprzedana w prawie 30 milionach egzemplarzy.

Wysłuchaj tego krótkiego wywiadu z Robertem Kiyosaki poniżej, nie po to, żeby od razu napalać się na działanie w MLM, ale po to, żebyś mógł właściwie zrozumieć kogoś ze swoich bliskich jeśli kiedyś poprosi Cię o wyrażenie Twojej opinii na temat MLM.

Dlaczego polecam Marketing Sieciowy – Robert Kiyosaki

Biznes XXI wieku  

 

Biznes XXI wieku – Robert Kiyosaki

 

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego posta i wysłuchaniu materiałów audio i video, Twoja wiedza o MLM jest już znacznie większa.

Pozdrawiam Cię serdecznie

Damian Żukiewicz

 

PS. Chcesz zarabiać razem ze mną?

Z góry powiem Ci, że nie sprzedaje losów na loterii. Będziesz zarabiał pieniądze jeśli będziesz działał razem ze mną i będziesz robił to wg planu, który działa w 100%. Praca jest bardzo prosta, ale większość osób zrezygnuje ze współpracy, bo bardziej zależy im na opinii innych ludzi niż na swoim życiu i wolności finansowej.

Jeśli chcesz zacząć działać to skontaktuj się ze mną. 

 

 

 

Chcesz dokładniej zbadać branżę MLM w Polsce? 

Na początek zapoznaj się z książkami poniżej. Prawdę mówiąc, są to pozycje z jakimi musisz się zapoznać (przeczytać kilkukrotnie) jeśli chcesz zarabiać w tej branży, nawet wtedy kiedy przestaniesz już pracować.

1. Robert Kiyosaki „Biznes XXI wieku

2. Maciej Wieczorek „Mieć i Być

3. dr Alina Vogelgesang „Multi Level Marketing w Gospodarce Rynkowej

biznes-xxi-wieku-damian-zukiewicz  miec-i-byc-wieczorek-damian-zukiewicz   Multi Level Marketing w gospodarce rynkowej

oraz

1. Robert Kiyosaki „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec

2. T. Harv Eker „Bogaty albo Biedny? Po prostu różni mentalnie

3. Darren Hardy „Efekt kumulacji

bogaty-ojciec-biedny-ojciec-damian-zukiewicz  bogaty_albo_biedny-po-prostu-rozni-mentalnie-damian-zukiewicz  efekt-kumulacji-damian-zukiewicz

Oczywiście obowiązkowych książek dla przyszłego milionera jest znacznie więcej, ale uważam, że te kilka, które Ci tu przedstawiam są doskonałe, żebyś zaczął budować swój biznes z najlepszej pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.