Mateusz Grzesiak

To Ty decydujesz

To Ty decydujesz

Opublikowany przez Dr Mateusz Grzesiak na 10 sierpnia 2017

Mateusz dziękuję Ci za wszytko co dla mnie zrobiłeś i nadal robisz!

Jestem z Tobą, by zmieniać świat.

Mateusz Grzesiak Wrocław 2016
Damian Żukiewicz i Mateusz Grzesiak2017

Nie zgadzasz się, bo…

Nie zgadzasz się na życie w mentalności, która uderza w każdy przejaw wyjątkowości, bo to chore atakować ponadprzeciętność, która jako jedyna jest w stanie dokonać zmian na lepsze.

Bo patologią jest promować zwykłość, która czyni wszystkich takimi samymi, miałkimi żołnierzykami matrixa. Bo gloryfikacja cierpienia poniża i czyni z kowali własnego losu pasywne ofiary. Bo gdy widzisz lenistwo partnera to wiesz, że marnuje siebie robiąc zbyt łatwe rzeczy w życiu i jest Ci przykro, że nie korzysta ze swoich możliwości.

Bo hejt jest wyrazem zemsty za głębokie, kulturowe rany i hołduje potężnym kompleksom ludzi, którzy zamiast pracować nad sobą, nieudolnie ściągają liderów na swój niski poziom. Bo poznałaś seks, który jest wspaniały. Bo zarabianie niewystarczających pieniędzy wynika nie z braku autentycznych potrzeb, ale kulturowego oszustwa, wmawiającego że są złe, nie dają szczęścia, a dostęp do nich mają tylko wybrańcy.

Bo wiesz, że tracisz czas na nieudolne próby zmiany tych, którzy się zmienić nie chcą. Bo umiesz czuć się szczęśliwy, więc każde odstępstwo od tej zasady jest uwłaczaniem swym możliwościom. Bo znasz też piękny, dobry świat, którego media nie pokazują. Bo plotkowanie odciąga Cię od samorealizacji, dzięki której nie skończysz jak pomysł innych na Ciebie.

Bo toksyczne osoby Cię hamują, a Ty chcesz przeć do przodu. Bo ci co mówią, a nie mają rezultatów, zabierają cenne miejsce prawdziwym nauczycielom, od których dopiero można się uczyć. Bo chcesz zrozumieć, po co tu jesteś, dlaczego to robisz, jaki jest głębszy sens Twego pobytu na tym świecie. Bo nie chcesz się bać, skoro możesz się odważać.

Bo w przekonaniach tłumu słyszysz beczenie nieświadomych owiec, z którymi za nic w świecie nie chciałbyś biec do nikąd. Bo pokazywanie światu tego, co rzekomo chce zobaczyć, oddaje mu Twoje poczucie własnej wartości i nie pozwala na pokazanie siebie, do którego trafią tylko Ci, na których Ci naprawdę zależy.

Bo przepraszanie za to, że się nie jest takim jak masa jest poniżające, a korzystanie z kolektywnej moralności zamiast własnego sumienia czyni z Ciebie pionka w rozgrywce innych, w której przegrałeś już na starcie.

Bo chamstwo, prostactwo, ocenianie innych bez wiedzy i oparcia w faktach są przejawem tego co gorsze, a tego nie chce nikt, kto poznał dobrą stronę człowieczeństwa.

Bo tak naprawdę jesteś życzliwy, odważny, kochasz i doceniasz, możesz i potrafisz, jesteś dobrym człowiekiem.

Mateusz Grzesiak coaching
Damian Żukiewicz i dr Mateusz Grzesiak (2019) – Jeden z najlepszych psychologów i trenerów biznesu na świecie! W Polsce absolutny nr 1

Ty doskonale wiesz, dlaczego się na to wszystko nie zgadzasz.
Dlaczego Ci to nie pasuje.
Czemu Cię złości, irytuje, frustruje, niszczy, ogranicza i zatruwa.

To jest oczywiste: nie chcesz umrzeć przed swoją śmiercią.

Ja pytam jedynie, co z tym zrobisz?

Bądź wyjątkowy!
Bądź wyjątkowy!

Nie zgadzasz się!

Na życie w mentalności, która uderza w każdy przejaw wyjątkowości i zabija ludzkie marzenia, zanim te zamienią się w plany. Na lenistwo partnera, który przestał o siebie dbać i źle wygląda. Na tolerowanie hejtu zakompleksionych frustratów, którzy pasożytują na innych, bo nie mają samych siebie.

Na seks, który jest nudny. Na zarabianie pieniędzy, które nie pozwalają się realizować. Na rozmowy z ludźmi, którzy są bardziej zainteresowani swoimi racjami, a nie Twymi potrzebami. Na odczuwanie depresyjnych emocji bez wiedzy, jak je zmienić. Na permanentnie negatywne wiadomości w mediach sugerujące, że świat jest tylko złym i niebezpiecznym miejscem.

Na plotkowanie, odwracające Twoją uwagę od siebie i skupiające na powierzchownym i zniekształconym życiu innych ludzi, którzy są tacy sami jak Ty. Na toksyczne osoby, które tylko przynoszą problemy, a nigdy żadnych rozwiązań. Na tych, co mają wiele do powiedzenia, ale nigdy nic nie zrobią.

Na śmianie się z dennych dowcipów zarozumiałych pajaców, którym nieświadomie dałeś prawo decydowania o własnym losie. Na bycie pionkiem w grze, o której istnieniu nie wiedziałeś, a w której przegrywasz tylko dlatego, że nie poznałeś jej zasad. Na zwyczaje, które ograniczają Twoją inteligencję.

Na bycie małym, choć naprawdę jesteś duży. Na irracjonalny lęk, fałszywie przekonujący, że bez czegoś lub kogoś nie dasz rady. Na ukrywanie kolejnych zmarszczek przed światem, tak jakby doświadczenie z każdą związane było mniej ważne niż pozorna akceptacja tych, na których Ci wcale nie zależy.

Na przepraszanie, gdy nic nie zrobiłaś. Na słuchanie nudziarzy, kąpiących się w iluzji własnej wielkości tylko dlatego, że wielu udaje zafascynowanych. Na agresję nazywającą się obrońcą, broniącą przed wrogiem, którego nigdy nie było. Na nawyki, które zabierają Ci wybór.

Na sztuczną moralność, która nigdy nie była Twoja. Na pośredników, którzy mają Cię łączyć z czymś większym, a sami żyją w małości. Na zabijanie nazywane wyzwalaniem. Na kradzież nazywaną współpracą. Na gwałt nazywany „wiem, co jest dla Ciebie dobre”.

Na prostactwo chamów, którzy sądzą iż mają jakiekolwiek prawo wypowiadać się o Tobie. Na autorytety, które poza pustymi tytułami nie potwierdzają umiejętnościami swoich zasług. Na powtarzanie wzorców stada owiec, które nie myślą a odtwarzają nieświadome kulturowe programy. Na brak życzliwości, wypieraną miłość i substytuty świadomości.

Nie zgadzasz się na to wszystko. 
Ja pytam jedynie, czy wiesz dlaczego.

nie badz przecietny

Sprawdzony sposób na SUKCES

Bądźmy dumni z bycia Polakami – Mateusz GRZESIAK

Zobacz więcej → Subskrybuj kanał YT Mateusza

Jak nie przejmować się opinią innych – Mateusz GRZESIAK

Oxford University – Mateusz Grzesiak

Czym są UMIEJĘTNOŚCI MIĘKKIE – Mateusz GRZESIAK

Jak radzić sobie z brakiem pewności siebie? – Mateusz GRZESIAK

Motivational SpeechMowa Motywacyjna – Mateusz GRZESIAK (Berlin)

Jak podnieść swoją efektywność

10 zasad KONSTRUKTYWNEJ ROZMOWY – Mateusz GRZESIAK (LIVE)

Jak skutecznie budować relacje – Mateusz GRZESIAK (Kolumbia)

Szybka nauka języków – Mateusz GRZESIAK (Kolumbia)

Jak programować swój mózg – Mateusz GRZESIAK (Brazylia)

Wyjdź ze swojej strefy komfortu – Mateusz GRZESIAK

Jakie cechy najbardziej ograniczają Polaków – Mateusz GRZESIAK

20m2 Łukasza – Mateusz Grzesiak

Jakich ludzi lubimy?

Zobacz więcej → Subskrybuj kanał YT Mateusza

Pozdrawiam Cię gorąco i jeszcze raz DZIĘKUJĘ Mateusz

Damian ŻUKIEWICZ

Mateusz Grzesiak  |  Kanał YouTube Mateusz Grzesiak  |  Blog Mateusza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.