Serwis Blockchain.com udzieli pożyczek w kryptowalutach na ponad $120 milionów w listopadzie 2019

bitcoin jak kupić Damian Żukiewicz
Pożyczka w kryptowalutach

Brytyjski dostawca danych i portfeli kryptowalut Blockchain.com jest na dobrej drodze, aby pożyczyć w tym miesiącu ponad 120 milionów dolarów.

14 listopada Block poinformował, że Blockchain.com po cichu buduje dział pożyczek, aby być konkurencyjnym wobec firm takich jak Genesis Global Trading i BlockFi.

Dyrektor generalny Blockchain.com, Peter Smith, powiedział, że początkowo jego działalność pożyczkowa polegała na udzielaniu pożyczek innym firmom pożyczającym kryptowaluty „na zasadzie indywidualnej”. Firma pożyczyła około 10 milionów dolarów na nowe pożyczki w sierpniu, a do końca listopada firma ma być gotowa pożyczyć 120 milionów dolarów.

Pożyczki w kryptowalutach?

Grupa byłych handlowców z Wall Street powiedziała Bloombergowi w październiku, że firma zajmująca się kredytami w kryptowalutach zbyt szybko dodaje zbyt wiele kredytów i że może to doprowadzić do perturbacji.

Jednak Smith nie wydawał się zbytnio zaniepokojony zbliżającym się załamaniem. Powiedział The Block, że „biuro pożyczek jest tak mocno zabezpieczone, że moment Lehmana byłby niemożliwy”, odnosząc się do załamania globalnej firmy usług finansowych Lehman Brothers Holdings w 2008 roku.

Blockchain.com uważa, że ​​firma jest mniej narażona na ryzyko w porównaniu z innymi firmami pożyczającymi, ponieważ każda umowa pożyczki jest dostosowana do każdego klienta. Zac Prince, dyrektor generalny konkurencyjnej firmy pożyczkowej BlockFi, wydawał się podobnie przekonany, że w najbliższym czasie nie należy spodziewać się problemów na rynku pożyczek kryptowalutowych, gdy powiedział Bloombergowi, że jego firma „ma rygorystyczne standardy i nigdy nie doświadczyła opóźnionej płatności ani straty”.

Oczywiście, jak zauważył Matthieu Jobbe Duval z CoinList: „Crypto jest wciąż małym rynkiem w stosunku do tradycyjnych klas aktywów, jednak odczucie deja-vu jest następujące: brak regulacji, tani kredyt dostępny przy minimalnym due diligence, oraz szeroki optymizm”. Niektórzy mogą powiedzieć o wszystkich składnikach możliwego kryzysu.

Blockchain.com traci kierownictwo

W październiku Blockchain.com znalazł się w centrum uwagi po serii wyjść pracowników firmy. Źródła zaznajomione ze sprawą twierdziły, że od dawna oczekuje się odejścia najdłużej zatrudnionych menedżerów wyższego szczebla Blockchain.com – COO Liana Douillet Guzmán i Chris Lavery, wiceprezes ds. Finansów. Ich odejścia, jeśli zostaną dokładnie zgłoszone, byłyby najnowszymi w stałym strumieniu członków zespołu, którzy nazywają to odejściem z firmy.

Źródło: cointelegraph.com